پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۱۲ روستای استان مرکزی با تانکر آبرسانی می‌شود

۱۲ روستای استان مرکزی با تانکر آبرسانی می‌شود

آفتاب میهن

معاون بهره برداری آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی گفت: ۱۲ روستای این استان به علت کیفیت نامطلوب و کمبود آب به وسیله تانکر آبرسانی سیار دارند.

«صدرالدین حسینی» افزود: ۸۵ روستا در تابستان سال گذشته با تانکر آبرسانی می‌شد که امسال شمار آنها به ۱۲ روستا کاهش یافته است.وی اظهار داشت: در ۶ روستای استان کمبود آب وجود دارد و در ۶ روستا به لحاظ کیفیت مشکلاتی وجود دارد که آبرسانی با تانکر انجام می‌شود.

حسنیی تاکید کرد: بارندگی در بهار امسال باعث شد تا چشمه روستاها جاری و آبرسانی سیار کاهش قابل توجهی یابد.معاون بهره برداری آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۲۲۵ سرویس آبرسانی با تانکر پارسال در این استان انجام شد و امسال نیز ۳۰۰ سرویس آبرسانی سیار صورت گرفته است.حسینی افزود: تانکر آبرسانی سیار با حضور در روستاهای هدف با تخلیه آب در منبع ذخیره آب روستا، آب مورد نیاز مصرفی ساکنان را از طریق شبکه خطوط انتقال و در اختیار روستاییان قرار می‌دهد و شیوه پر کردن ظروف اهالی روستا، منسوخ شده است.

وی اظهار داشت: از یک هزار و ۱۱۲ روستا موجود در استان مرکزی ۸۴۱ روستا از خدمات آب و فاضلاب روستایی بهره مند هستند ومدیریت آب برای ۲۷۱ روستا خودگردان و در اختیار دهیار و شوراهای اسلامی است.

معاون بهره برداری آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی گفت: منابع آبی ۸۴۱ روستای استان مرکزی از ۵۳۳ حلقه چاه، ۱۳۶ دهنه چشمه و ۲۷ رشته قنات تأمین می‌شود.


استان مرکزی تانکر آب رسانی


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران