پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

آتش سوزی پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به اراضی طبیعی مرکزی خسارت زد

آتش سوزی پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به اراضی طبیعی مرکزی خسارت زد

آفتاب میهن

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: آتش سوزی در روزهای اخیر پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به مراتع و جنگل های این استان خسارت وارد کرد.

«عبدالحسین محمدی» افزود: با آغاز فصل گرما در کشور و استان مرکزی، ۳۰۰ هکتار از منابع طبیعی استان شامل ۲۷۰ هکتار مراتع شهرستان‌های ساوه و زرندیه و ۳۰ هکتار از جنگل‌های پارک جنگلی فدک اراک دچار آتش سوزی شد.

وی ادامه داد: اصلاح و احیای هر هکتار از مراتع استان مرکزی که بر اثر آتش سوزی دچار آسیب شده به جز مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا حدود پنج میلیون ریال و جنگل‌ها حدود ۱۳۵ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: با توجه به بارندگی‌های امسال، پوشش گیاهی مناسب مراتع و اراضی طبیعی استان، گرم شدن هوا و خشکیدن این گیاهان شرایط برای بروز آتش سوزی‌های گسترده وجود داشته و نیاز است مردم از رها کردن ته سیگار، شیشه و روشن کردن آتش در اراضی طبیعی خودداری کنند.

محمدی افزود: برای جلوگیری از بروز آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها نیاز است کشاورزان از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع به جد خودداری کرده و از آتش و مشعل به عنوان منبع روشنایی در جنگل‌ها و مراتع به ویژه در هنگام راهپیمایی‌های شبانه استفاده نشود.

وی ادامه داد: باغداران برای جلوگیری از سرایت آتش سوزی‌های احتمالی به باغ‌ها نسبت به کنترل علف‌های هرز و رسیدگی به زمین‌های خود اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از مردم و شهروندان خواست در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع و اراضی طبیعی استان مراتب را با شماره ۱۵۰۴ به کارشناسان این اداره کل اطلاع رسانی کنند.


استان مرکزی آتش سوزی خسارت


  • 3 ماه پیش


نظرات کاربران