پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۸۲ هزار کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی در استان مرکزی کشف شد

۸۲ هزار کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی در استان مرکزی کشف شد

آفتاب میهن

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۸۲ هزار کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی امسال از سطح واحدهای تولید، نگهداری، عرضه و کشتارگاه های این استان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

«محسن شانقی» افزود: ۲۰ هزار و ۸۴۵ مورد بازدید و ۳۴۴ مورد نمونه برداری امسال توسط بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از سطح واحدهای تولید، عرضه و نگهداری محصولات خام دامی استان انجام شد که در جریان این بازدیدها ۲۱ هزار و ۲۲۹ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در این واحدها کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: ۸۲ واحد متخلف در جریان این بازرسی‌ها با تشکیل پرونده به مراجع قضائی استان مرکزی معرفی شدند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: تعداد بازرسی از واحدهای تولید، عرضه و نگهداری واحدهای فرآورده‌های خام دامی در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۴ هزار و ۵۰ مورد بود ۴۸ درصد افزایش یافته است.

شانقی گفت: ۱۷ هزار و ۴۹۷ رأس دام سبک و سنگین امسال در کشتارگاه‌های استان مرکزی کشتار و ۸۰۷ هزار کیلوگرم گوشت در این واحدها استحصال شده است.

وی ادامه داد: ۲۳۸ لاشه به وزن ۱۴ هزار و ۵۸۶ کیلوگرم در کشتارگاه‌های دام استان مرکزی غیر قابل مصرف انسانی تشخیص و از چرخه مصرف خارج و معدوم سازی شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی یادآور شد: چهار میلیون و ۱۶۵ هزار قطعه طیور نیز امسال در کشتارگاه‌های صنعتی طیور استان کشتار شده و ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار کیلوگرم گوشت سفید نیز استحصال شده است.

شانقی گفت: شمار طیور کشتار شده و گوشت اسحصال شده در کشتارگاه‌های طیور استان مرکزی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: سه میلیون و ۴۲۵ هزار قطعه طیور در ۲ ماه نخست سال گذشته در کشتارگاه‌های استان مرکزی کشتار و هفت میلیون و ۷۶۲ هزار کیلوگرم گوشت سفید در این واحدها تولید شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: ۲۹ هزار و ۲۳۳ قطعه طیور به وزن ۴۶ هزار و ۱۹۰ کیلوگرم گوشت سفید در کشتارگاه‌های طیور استان غیر قابل مصرف تشخیص و از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یکهزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۸۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.


مواد دامی غیر بهداشتی


  • 4 ماه پیش


نظرات کاربران