پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردمی برای توسعه زیرساخت روستاها

ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردمی برای توسعه زیرساخت روستاها

سید علی آقازاده در مراسم بهره برداری از سالن ورزشی شهدای روستای جلماجرد از توابع شهرستان خمین، اظهار داشت: سالن ورزشی چند منظوره شهدای جلماجرد در مدت زمان ۱۲۰ روز به بهره برداری رسیده که نشان دهنده نقش مهم بخش خصوصی و مشارکت خیران در اتمام پروژه های عمرانی است. توسعه زیرساخت های ورزشی، فرصت بسیار ارزشمند برای جوانان فراهم می کند و استفاده از سالن های ورزشی باعث تقویت جسم و روح و شناخت استعداد های ورزشی می شود

استاندار مرکزی بیان کرد: مشارکت خیران در ساخت پروژه های عمرانی علاوه بر تسریع در اتمام پروژه، اجر بسیاری برای خیران خواهد داشت و نشان دهنده این است که در جامعه وجدان های بیدار و فرهیخته و خود باور وجود دارد که توجه ویژه به رفاه و آسایش مردم دارند.

 آقازاده تصریح کرد: در سال های اخیر به دلیل مشکلاتی که در شهرهای بزرگ وجود دارد، روند مهاجرت ها معکوس شده است و توسعه زیرساخت های روستایی و فراهم کردن امکانات در مناطق روستایی باعث افزایش روند مهاجرت ها به روستا می شود.شهرستان خمین به عنوان شهرستان دارای وضعیت اقتصادی ضعیف و نامطلوب در استان مرکزی و کشور مطرح است، چراکه واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان خمین  کم است و به لحاظ کشاورزی نیز وضعیت مطلوب و رضایت بخشی ندارد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: بنابراین بهره برداری از پروژه های ورزشی، صنعتی، تولیدی و مجتمع گلخانه ای و دامداری چهره اقتصادی شهرستان خمین را تغییر خواهد داد و در این زمینه اقدامات مطلوبی انجام شده که در سال های آینده خود را نشان می دهند. اگرچه در کشور شاهد تحریم های کمرشکن اقتصادی هستیم، اما با عزم و اراده قوی مردم و به تبعیت از مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت و پشتیبانی همه جانبه از دولت جمهوری اسلامی، بزرگترین تحریم ها و فشارهای اقتصادی دولت های غربی را تحمل کرده ایم و آینده درخشانی در انتظار ملت ایران است. در شرایط اقتصادی نامطلوب، در استان مرکزی شاهد رشد دوبرابری صادرات هستیم و در سال جاری بیش از ۷۰۰ میلیون دلار صادرات در استان مرکزی داشته ایم که این میزان صادرات به یک میلیارد دلار خواهد رسید.  در حال حاضر مسئولان و مردم به عنوان سرباز اقتصادی در جبهه جنگ با دشمن هستند، که پیروزی و سربلندی در این جبهه نیازمند متحد بودن و داشتن روحیه انقلابی و جهادی است تا بتوانیم در برابر بزرگترین تحریم ها پیروز و سربلند باشیم.

  • 9 ماه پیش


نظرات کاربران