پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ایجاد فرصت های برابر به منظور اشتغال و فعالیت اقتصادی ضروری است

ایجاد فرصت های برابر به منظور اشتغال و فعالیت اقتصادی ضروری است

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در دیدار با حجت الاسلام عبدالرحیم شهسواری، مشاور امور فرهنگی و روحانیون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی بایستی برنامه ریزی و تلاش برای رشد اقتصاد و افزایش بهره وری را در دستور کار قرار دهند. در این راستا تامین زیرساخت مناسب به منظور افزایش تولید ناخالص ملی از مهمترین مباحثی است که باید پیگیری شود و برای تحقق ان نیازمند برنامه ریزی اصولی هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: قطعا آمارسازی و شعار دادن در حوزه اقتصاد هیچ مشکلی را از میان برنمی دارد و اگر به دنبال حل مسائل هستیم باید گام های عملیاتی برداشته شود.

دری نجف آبادی خاطرنشان ساخت: رونق اقتصاد و افزایش تولید ناخالص ملی در نهایت به ثروت آفرینی در جامعه منجر می شود و زمینه ای برای افزایش سطح رفاه عموم مردم و تحقق عدالت محوری است. برای آن که بتوانیم شغل ایجاد کنیم و رشد تولید و اقتصاد را رقم بزنیم، بایستی اقشار جامعه توانمند شوند و فرصت برابر برای فعالیت و کارآفرینی فراهم گردد، از سوی دیگر ضروری است که بهره وری را افزایش دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: مساله دیگر اینکه باید تولید داخلی کشور را به شرایطی برسانیم که سطح کیفیت آن ارتقا یابد و به این ترتیب در تولید رقابت پذیری ایجاد کنیم.

دری نجف آبادی اضافه کرد: در حال حاضر برخی واحدهای صنعتی استان مرکزی به سبب آن که به طور صحیح اصل ۴۴ و خصوص سازی در مورد آنها اعمال نشده و به دست افراد فاقد اهلیت سپرده شده اند، با مشکل مواجه هستند، قطعا اجرای ناصحیح امور هزینه های زیادی را به کشور تحمیل می کند و نباید شاهد چنین مسائلی باشیم. در عرصه اقتصادی باید افزایش صادرات، جلوگیری از واردات بی رویه، جذب سرمایه گذاری و همچنین مبارزه جدی با قاچاق کالا در دستور کار قرار گیرد.

در این نشست، حجت الاسلام شهسواری، مشاور امور فرهنگی و روحانیون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر ضرورت برقراری تعامل و ارتباط مطلوب میان مسئولان دستگاه های اجرایی و روحانیون در راستای پیشبرد بهتر امور تاکید کرد.

  • 9 ماه پیش


نظرات کاربران