پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

مشکلات انجمن های فرهنگی هنری استان مرکزی گره گشایی می شود

مشکلات انجمن های فرهنگی هنری استان مرکزی گره گشایی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: حل مسائل و مشکلات انجمن های فرهنگی و هنری فعال این در دستور کار قرار دارد و به منظور گره گشایی معضلات بدهی های انجمن ها به طور کامل پرداخت شده است.

محسن شریفی شامگاه سه شنبه در آیین تکریم فعالان فرهنگی و هنری خمین در سالن آمفی تئاتر کوثر این شهر،افزود:تخصیص اعتبار به شهرستان ها با توجه به دامنه فعالیت های فرهنگی و هنری در سال جاری هشت درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تمرکز زدایی از برنامه های فرهنگی و هنری در استان اولویت است و در این راستا سیاست برون سپاری در اجرا عملیاتی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: نمایش های تولید شده در چهار سال اخیر حدود یک و نیم برابر، خرید کتاب سه برابر، فعالیت های قرآن و عترت 58 درصد و راه اندازی کانون های فرهنگی و هنری مساجد 17 درصد در استان رشد داشته است.

شریفی گفت: برگزاری اولین دوره بخش سودای سیمرغ جشنواره بین المللی فجر و تجلیل از 10سینماگر استان، تصویرگری مضامین قرآنی، جشنواره کاهش آسیب های اجتماعی تا پایان سال در استان برگزار می شود.

سرپرست فرمانداری خمین نیز در این آیین گفت: هنرمندان با خلق آثار هنری مانند شعر، فیلم عکس و نقاشی نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.

احمد طهرانی افزود: انقلاب اسلامی نیز تغییر و تحول اساسی در شاخه های مختلف هنر پدید آورد و هنر بعد از انقلاب نیز در زنده نگهداشتن آن و انتقال مفاهیم ارزنده و ناب دینی و اعتقادی به نسل های بعدی بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه هنر در جامعه پس از انقلاب اسلامی از ایمان، اعتقاد و آگاهی ملت سرچشمه گرفت، ادامه داد: ارزش های والای اسلامی در باروری درخت تنومند هنر اسلامی تاثیر اساسی دارد.

طهرانی ادامه داد: درنظام مقدس اسلامی در حوزه های مختلف هنری هنرمندانی تربیت شدند که هنر را به عنوان ابزاری برای پی بردن به معانی والا و پیوستن با حقیقت برتر به کار می برند.

وی گفت: هنرمندان متعهد با شناخت جایگاه والای خود و به پشتوانه معارف غنی اسلامی می توانند از هنر به عنوان تواناترین و زیباترین وسیله برای هدایت ملت ها بهره گیرند.

در این آیین از نفرات برگزیده جشنواره های مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی تجلیل شد.

250 برنامه فرهنگی ، هنری و ورزشی در دهه فجر در زادگاه معمار کبیر انقلاب در حال برگزاری است.

  • 10 ماه پیش


نظرات کاربران