پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۲۱.۶ دهم درصد کودکان استان مرکزی اضافه وزن دارند

۲۱.۶ دهم درصد کودکان استان مرکزی اضافه وزن دارند

آفتاب میهن

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲۱ و ۶ دهم درصد از کودکان زیر پنج سال استان مرکزی بر اساس اطلاعات و نتایج سامانه سیب اضافه وزن دارند.

دکتر«علی علی‌محمدی» افزود: بر اساس اطلاعات سامانه سیب، هشت درصد نوجوانان استان مبتلا به چاقی و ۱۳ و ۶ دهم درصد نوجوانان اضافه وزن دارند.

۲۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال استان مرکزی مبتلا به چاقی و ۴۵ و ۹ دهم درصد افراد در گروه میانسال نیز به چاقی شکمی مبتلا هستند.

۳۵ درصد از افراد بالای ۱۸ سال استان اضافه وزن، ۲۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال کمتر از ۲ واحد در روز میوه مصرف می‌کنند و ۲۵ و ۵ دهم درصد کمتر از سه واحد در روز سبزی مصرف می‌کنند. 

۲۳ درصد افراد بالای ۱۸ سال استان کمتر از ۲ واحد لبنیات مصرف می‌کنند و ۱۹ و ۹ دهم درصد این گروه سنی بیشتر از یکبار در ماه فست فود مصرف می‌کنند و همچنین ۱۸ و ۶ دهم درصدِ این گروه سنی مصرف کننده نمک هستند.

۱۷ درصد گروه سنی بالای ۱۸ سال در استان مرکزی در رژیم غذایی از روغن جامد و نیمه جامد استفاده می‌کنند.

یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۷۰۵ نفر از مردم استان مرکزی توسط مراقبین سلامت و کارشناسان تغذیه از ابتدای سال تاکنون آموزش دیده‌اند.

اجرای برنامه ایران اکو برای پایان دادن به چاقی کودکان و نوجوانان با همکاری سازمان‌های دخیل در سلامت کودکان و نوجوانان و مشاوره‌های تغذیه توسط ۲۲ کارشناس تغذیه در شهرستان‌ها درخصوص اصلاح مصرف مواد غذایی (افزایش مصرف میوه، سبزی و لبنیات ) و کاهش مصرف مواد مضر (فست فودها، نمک، قند و شکر ) به مردم استان از جمله فعالیت‌های درحال انجام در استان است./ایرنا


استان مرکزی کودک اضافه وزن


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران