پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

سهمیه دارویی استان مرکزی از ۱.۵ درصد به ۲ درصد افزایش یافت

سهمیه دارویی استان مرکزی از ۱.۵ درصد به ۲ درصد افزایش یافت

آفتاب میهن

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سهمیه دارویی استان مرکزی از یک و نیم درصد با مکاتبه با سازمان غذا و داروی کشور، به ۲ درصد افزایش یافت.

 به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکتر «عباس علیمرادیان» افزود: با وجود راه‌اندازی سامانه تیتک، تمامی داروهای سهمیه‌ای استان به شکل روزانه مورد رصد قرار می‌گیرد.

تاکنون کمبود دارو نگران کننده‌ای در استان وجود نداشته و داروها به عدالت در تمامی داروخانه‌ها با توجه به میزان سرانه مصرف استانی توزیع خواهد شد.

طبق گزارش‌های واصله و به منظور بررسی موجودی داروهای سهمیه‌ای، خاص و شیمی درمانی، تیمی متشکل از کارشناسان و پرسنل این معاونت، تمامی داروخانه‌های سطح اراک و استان را روزانه رصد می‌کنند.

طبق مکاتباتی که با پزشکان فعال در استان صورت گرفته از آنان خواسته شده به منظور حمایت از تولید داخل به منظور ادامه روند درمان بیماران و با توجه به کمبود برخی از داروهای برند خارجی تا حد امکان از داروهای مشابه ایرانی استفاده کنند.

هم استانی‌ها برای رفع مشکل و کمبود احتمالی داروی مورد نیاز خود می‌توانند از ساعت ۸ تا ۱۵ با شماره رایگان ۱۹۰ و در صورتی‌که قادر به تماس با سامانه ۱۹۰ نشوند، می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به شماره ۰۹۱۸۸۹۳۹۳۹۵ تماس بگیرند و از داروخانه‌های دارای سهمیه مطلع شوند.

۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند./ایرنا

 


استان مرکزی دارو


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران