پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۱۰ طرح تعاونی در استان مرکزی بهره‌برداری شد

۱۰ طرح تعاونی در استان مرکزی بهره‌برداری شد

آفتاب میهن

۱۰ طرح تعاونی همزمان با طرح‌های تعاون کشور، روز سه‌شنبه با حضور«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌صورت ویدیو کنفرانس در استان مرکزی بهره‌برداری شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در این آیین گفت: این طرح‌های تعاونی  با اعتبار  ۳۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال همزمان با ۲۸۶ طرح تعاونی در نقاط مختلف کشور به بهره‌برداری رسید.

مجموع اشتغال ایجاد شده از این  طرح‌های تعاونی ۸۹ فقره است و پیش‌بینی می‌شود که با اجرای طرح‌های توسعه این واحدها فرصت شغلی بیشتری ایجاد شود.

شرکت تعاونی رویشگران سبز پایدار الویر و دامداران مدرن نوین امید در زرندیه، نوین آلیاژ پارس گستر سینا، همسفر سر آریا مهر، صنایع فلزی سیمین تدبیر گران شجاع و دانه‌های یاقوت سرخ اسپرلوس ساوه، توسعه و سرمایه‌گذاری فراگستر، فلاحت پویش مرکزی و کیمیا دانه دامداران فراهان در اراک  و تحریر خیال پارسیان محلات طرح‌های تعاونی استان مرکزی هستند که در این آیین بهره‌برداری شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی شمار اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی استان را ۱۵ مورد بیان کرد و افزود: در مجموع ۲ هزار و ۳۲۰ شرکت تعاونی با ۹۹۹ هزار ۱۷۴ عضو در این استان فعال هستند و تعاونی‌های غیرفعال نیز شناسایی و فعال‌سازی آن‌ها در دستور کار قرار دارد.

آبایی با بیان اینکه مجموع سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تعاونی فعال استان مرکزی  یک‌هزار و ۶۱۵ میلیارد ریال است، گفت: ۲۱ هزار و ۴۸۵ نفر در این شرکت‌ها اشتغال دارند.

بر اساس اطلاعات سالنامه آماری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، تعاونی‌های این استان بالغ بر پنج هزار و ۷۱۶ واحد است که ۲ هزار و ۳۲۰ واحد آن‌ها فعال هستند./ایرنا


استان مرکزی اراک افتتاح طرح


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران