پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

سرشماری زمستانی پرندگان کنار آبزی مهاجر در استان مرکزی آغاز شد

سرشماری زمستانی پرندگان کنار آبزی مهاجر در استان مرکزی آغاز شد

آفتاب میهن

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: همزمان با برنامه جهانی سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی، سرشماری این گونه‌ها در استان مرکزی نیز آغاز شد.

«مهدی مصطفوی» افزود: این سرشماری با هدف جمع‌آوری اطلاعات و آگاهی از وضعیت جمعیت پرندگان آبزی و کنارآبزی همزمان با برنامه جهانی و کشوری اجرا می‌شود.

زیستگاه‌های تالابی استان مرکزی به دلیل برخورداری از شرایط و موقعیت مناسب در کشور هر ساله میزبان تعداد زیادی پرنده مهاجر است و کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات وحش و ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها با همراهی یگان حفاظت و جمعی از علاقمندان حفظ حیات وحش استان در تالاب‌ها، آبگیرها و زیستگاه‌های زمستان گذران پرندگان مهاجر، کار سرشماری را  انجام می‌دهند.

با وجود شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان، مشاهدات و آمارهای اولیه نشانگر افزایش قابل ملاحظه تعداد و جمعیت گونه‌های مهاجر است که نتایج سرشماری در اختیار دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست و علاقمندان حیات وحش قرار می‌گیرد.

هرگونه شکار و صید پرندگان مهاجر ممنوع است و ماموران یگان حفاظت محیط زیست به طور مستمر در حال گشت‌زنی هستند و با شکارچیان متخلف برخورد جدی دارند.

وی، از دوستداران حیات وحش خواست هرگونه تخلف را به شماره ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ گزارش دهند./ایرنا


استان مرکزی سرشماری پرندگان


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران