پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

بسیج استان مرکزی ۱۸۱ طرح عمرانی و خدماتی افتتاح می کند

بسیج استان مرکزی ۱۸۱ طرح عمرانی و خدماتی افتتاح می کند

آفتاب میهن

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت:‌ ۱۸۱ طرح عمرانی و خدماتی در سطح استان مرکزی که با تلاش سپاه، بسیج سازندگی و همکاری دستگاههای اجرائی به نتیجه رسیده است در هفته بسیج بهره برداری می شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار  «محسن کریمی» روز سه شنبه در آیین افتتاح چهار باب خانه محرومان در روستای نورعلی بیگ ساوه،  اظهار داشت:‌ ۱۰۲ مورد از این طرح ها را خانه های محرومان تشکیل می دهند و ۱۲ طرح دیگر هم شامل مجموعه های فرهنگی از قبیل مسجد و حسینیه است.

سایر طرح ها نیز مربوط به حوزه های عمرانی و توسعه ای از قبیل لایروبی قنات، احداث کانال های آبیاری، ‌ استخر و تامین آب آشامیدنی است که به مناسبت هفته بسیج تقدیم مردم استان مرکزی می شود.

در مبارزه با کرونا و تامین سلامت شهروندان حلقه های مفقوده ای در سطح استان داشتیم که با تاسیس قرارگاه بهداشت و سلامت در صدد رفع این مشکلات و قطع زنجیره شیوع ویروس هستیم.

‌در هر محله این قرارگاه به ریاست امام جمعه محله و کمک بسیجیان، ‌هیات های مذهبی و موسسات خیریه و همکاری مراجع بهداشتی فعالیت خواهد کرد.

‌رصد و شناسایی افراد و پیگیری اتفاقاتی که قبل از بیماری برای مبتلایان به کرونا رخ داده و همچنین پاسخ دهی به نتایج آزمایش شهروندان با استفاده از کیت های تعبیه شده در مدت ۲۰ دقیقه از مهمترین فعالیت های قرارگاه در راستای مبارزه با کرونا خواهد بود و تلاش خواهیم کرد که در راستای ایجاد قرنطینه هم به بیمارستان ها و مراکز علوم پزشکی کمک کنیم.

‌در زمینه تامین ملزومات و رفع مشکلات معیشتی هم کمک هایی به شهروندان در قالب این قرارگاه ارائه می شود و در این راستا از حمایت و کمک های بخش دولتی هم بهره مند خواهیم شد.

کمک های مومنانه هم به صورت محله محور انجام خواهد شد تا با پرهیز از توزیع تجمعی آنها، ‌ ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی شرایطی مناسب را برای دریافت این بسته ها توسط شهروندان فراهم آوریم.

وی با تاکید بر آماده سازی مردم برای مقابله با کرونا، گفت:‌ممکن است شیوع این بیماری در کوتاه مدت به پایان نرسد بنابراین ما باید به گونه ای رفتار کنیم و آموزش دهیم که مردم حتی در این شرایط هم به زندگی متعارف خود ادامه دهند همچنین با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در هر محله نیز شهروندان را از رفتن به مراکز درمانی و بیمارستانها که خطر ابتلا به کرونا را به همراه دارد، بی نیاز خواهد کرد که همه این اقدامات در قالب قرارگاه بهداشت و سلامت محلات انجام می شود.

طبق تعاریف انجام شده برای هر محله با جمعیت ۲۵ هزار نفر یک قرارگاه بهداشت و سلامت به صورت مسجدمحور تشکیل می شود تا به وظایف و رسالت های خود در قبال شرح وظایف شان عمل کنند و در نظر داریم فعالیت این قرارگاه را تا ۶ ماه آینده ادامه دهیم.

تعهد ما برای تکمیل پروژه ها به خصوص منازل محرومان قطعی است و تمام تلاش خود را برای تکمیل واحدها در زمان تعریف شده به کار می گیریم و خوشحال هستیم که در این راستا توانستیم به وعده های خود عمل کنیم.

امروز با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان ساوه در پنجمین روز از هفته بسیج توزیع یک هزار بسته معیشتی میان خانوارهای نیازمند، اهدای چهار دست جهیزیه به زوج های جوان و کلنگزنی مسجد شهرک عباس آباد ساوه انجام شد./ایرنا


استان مرکزی بسیج


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران