پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

فعالیت مشاغل بازار تاریخی اراک متوقف شد

فعالیت مشاغل بازار تاریخی اراک متوقف شد

آفتاب میهن

مسئول اجرایی هیات امنای بازار اراک گفت: این مجموعه تاریخی به عنوان یکی از کانون‌های کسب و کار پرتردد روز شنبه پیرو مصوبه ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی با هدف جلوگیری از تشکیل اجتماع مردمی و قطع زنجیره انتقال کرونا برای دومین بار در سال جاری تعطیل شد.

«علی عسگری هزاوه» افزود: کسبه بازاریان اراک موظف هستند در ۲ هفته اعمال محدودیت‌های کرونا کرکره محل کسب خود را پایین نگه دارند و هرگونه تخلف در این راستا مشمول برخورد قانونی و جریمه است.

نخستین بار بازار تاریخی اراک از اسفند پارسال  تا فروردین ماه سال جاری تعطیل شد و برابر تصمیم ستاد مقابله با کرونا کشور بار دیگر این بازار در آذرماه جاری خدمات اقتصادی نخواهد داشت.

کسبه بازار اراک با وجود مشکلات اقتصادی همچون چک، اجاره، درآمد و پرداخت هزینه‌های آب، برق و تلفن با تصمیم مسئولان برای جلوگیری از انتشار بیماری همراهی کردند.

اگرچه برخی وعده‌های مسئولان در پرداخت تسهیلات، کسر اقساط و دادن زمان به چک‌های برگشتی در نوبت نخست تعطیلی محل کسب بازاریان اراک هنوز جامه عمل نپوشیده اما با این وجود همه مغازه‌داران مصوبه ستاد مقابله با کرونا را تمکین کرده و سلامت را بر درآمد ترجیح دادند.

بازاریان اراک با شیوع ویروس کرونا با تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده تلاش کردند حداکثر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند./ایرنا


استان مرکزی بازار اراک


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران