پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

مشکلات ۱۰ واحد تولیدی استان مرکزی بررسی شد

مشکلات ۱۰ واحد تولیدی استان مرکزی بررسی شد

آفتاب میهن

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: مشکلات ۱۰ واحد تولیدی استان به‌عنوان قطب صنعت کشور در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شد.

«سعید فرخی» در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی، افزود: معوقات بانکی، کمبود سرمایه در گردش و نبود بازار فروش مهمترین مشکلات فعالان حوزه تولید در تمام عرصه‌ها است و باید با همکاری برون دستگاهی نسبت به حل این مشکلات اقدام شود. 

روشن ماندن چراغ تولید و حمایت هدفمند و برنامه‌ای از کارآفرینان در سال جهش تولید مهمترین اقدام مدیریتی استان تعریف شده است.

تولیدکنندگان در شرایط اقتصادی نامطلوب و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان دست از فعالیت خود برنداشتند و پای کار ایستاده‌اند و مسئولان نیز در مقابل فداکاری این قشر تکلیف سنگینی بر دوش دارند  و باید با تمام قوا از آنان حمایت کنند. 

بستر سازی برای تلاش حداکثری حوزه تولید به‌ویژه در ۱۰ ۱۰ واحدصنعتی، کشاورزی، دامداری و خدماتی مورد بررسی  استان  با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان  بانک‌های عامل  رسالتی است که با استفاده حداکثری از همکاری بین بخشی  تداوم خواهد داشت.

حفظ و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تنها با توسعه هدفمند صنایع محقق می شود و باید حمایت از صنایع داخلی جنبه عملیاتی به خود گیرد. 

نقش کارآفرینان در ایجاد اشتغال و رونق تولید و توسعه صنعت از سال های گذشته در استان مرکزی آغاز شده و امروز باید با پیش بینی تسهیلات و امکان سنجی بازار فروش، در حفظ و بقای صنایع تلاش کرد. 

تامین نیازهای مالی واحدهای تولیدی با استفاده از ظرفیت بانک های دولتی و خصوصی یکی از موارد مهم حمایت از تولید است که بانک‌ها نیز باید در این مسیر نقش خود را به خوبی ایفا کنند./ایرنا


استان مرکزی واحد تولیدی


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران