پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

احقاق حقوق ملت فلسطین در گرو همدلی و یکپارچگی جهان اسلام است

احقاق حقوق ملت فلسطین در گرو همدلی و یکپارچگی جهان اسلام است

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در شورای اداری استان مرکزی و آیین تودیع و معارفه معاونین استانداری مرکزی سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری این استان، افزود: فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است و در صورتی که مسلمانان نسبت به تغییر پایتختی اسرائیل از تل آویو به بیت المقدس بی تفاوت باشند، بدون شک در آینده ای نزدیک مکه و مدینه نیز طعمه سلطه طلبی های استکبار می شود.

وی بیان کرد: بیت المقدس نخستین قبله مسلمانان، کانون وحی، قلب فلسطین و پایتخت معراج حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) است و نباید دستخوش سیاست های سلطه گرایانه استکبار جهانی شود.

امام جمعه اراک اظهار کرد: جنایتکاران اسرائیل و آمریکا و سازمان های جاسوسی اروپا با بهره گیری از ظرفیت عربستان سعودی در صدد ایجاد نفاق و اختلاف در جوامع اسلامی هستند که تنها راه مقابله با توطئه های این دشمنان قسم خورده اسلام گسترش و حدت و همدلی در جهان اسلام است.

وی در ادامه سخنان خود مسئولیت در جامعه ایران اسلامی را موهبیتی الهی دانست و گفت: مسئولان باید خدمتگذاری بی منت و دلسوزانه به امت اسلامی را سرلوحه امور خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: شرط موفقیت در مسئولیت ها، برخورداری از انگیزه های الهی و معنوی است و در صورتی که هوا و هوس های نفسانی بر انسان غلبه کند، بدون شک از مسیر خدمتگذاری خارج شده و دنیا و آخرت خود را به تباهی می کشاند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال 97 از سوی ریاست جمهوری به مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت باید در صرفه جویی ها و اولویت بندی برنامه های کشور، با دولت همکاری کند چرا که منابع مالی دولت محدود است و نمی توان همه مسئولیت ها را بر عهده دولت گذاشت.

 

  • 1 سال پیش


نظرات کاربران