پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

طرح اعتباری جهش تولید در بانک توسعه تعاون استان مرکزی فعال شد

طرح اعتباری جهش تولید در بانک توسعه تعاون استان مرکزی فعال شد

آفتاب میهن

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: یک طرح اعتباری با عنوان بسته جهش تولید به مناسبت هفته تعاون و در راستای تحقق شعار سال در این بانک فعال شد.

«علی وفایی» افزود: سقف پرداخت تسهیلات این بسته ۱۰۰ میلیارد ریال است و متقاضیانی که آن را دریافت می‌کنند از یک فرصت ویژه چهار ماهه تنفس در بازپرداخت برخوردار می‌شوند.

این تسهیلات به منظور رونق بخشی به تولید و فضای کسب‌و کار، تامین سرمایه در گردش موردنیاز بابت تامین مواد اولیه و حمایت از نیروی کار شاغل  در نظر گرفته شده است.

مبلغ تسهیلات مطابق با نیازسنجی بنگاه اقتصادی متقاضی و بر اساس صورت‌های مالی و کیفیت فعالیت و چرخش مالی درخواست‌کننده تسهیلات، حداکثر تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال به ازای شرکت‌های تعاونی و حداکثر تا سقف ۴۰ میلیارد ریال بابت شرکت‌های خارج از تعاون، حداکثر تا سقف ۲۰ میلیارد ریال بابت اشخاص حقیقی بخش تعاون و تا سقف ۱۰ میلیارد ریال بابت سایر فعالان اقتصادی بر اساس چارچوب ضوابط و مقررات اعتباری بانک پرداخت می‌شود.

نرخ تسهیلات اعتباری جهش تولید با نگاه حمایتی از بخش تعاون، ۱۵ تا حداکثر ۱۶ درصد برای تعاون‌گران  ۱۷ تا حداکثر ۱۸ درصد برای سایر فعالان اقتصادی بر اساس عقد مرابحه پیش‌بینی‌شده که دوره بازپرداخت آن حداکثر ۲۴ ماه پس از چهار ماه تنفس است.

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون استان مرکزی در سال ۹۸ حدود پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بود که این میزان نسبت به سال ۹۷ با رشد ۱۰۰ درصدی همراه بود.

پارسال ۷۸ درصد از تسهیلات پرداختی این بانک به بخش تعاون تعلق گرفت که این رقم قابل توجه است.

بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک ۱۰۰ درصد دولتی در راستای حمایت از بخش تعاون کشور برای نیل به تحقق سهم ۲۰ درصدی حوزه تعاون در اقتصاد در سال ۸۸ و مطابق با سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی شکل گرفته است و مطابق اساس‌نامه، ۷۰ درصد خدمات این بانک مختص بخش تعاون و ۳۰ درصد برای سایر بخش‌ها است./ایرنا


استان مرکزی بانک توسعه تعاون


  • 14 روز پیش


نظرات کاربران