پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

بهره برداری از موزه دفاع مقدس استان مرکزی در دومین روز مهرماه

بهره برداری از موزه دفاع مقدس استان مرکزی در دومین روز مهرماه

آفتاب میهن

استاندار مرکزی از افتتاح موزه دفاع مقدس در دومین روز از مهرماه خبر داد.

سیدعلی آقازاده 15 شهریورماه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته نتیجه تلاش های سه ساله نهادها و سازمان ها و در راس آنها اداره کل حفظ آثار به رغم مشکلات موجود در دوسال اخیر در مباحث مالی و اعتباری، به ثمر رسیده و موزه دفاع مقدس آماده افتتاح است.

این موزه دوم مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود و تجلیل از ایثارگران و پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس و افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس از دیگر برنامه هایی است که همزمان با سالروز دفاع مقدس انجام می‌شود.

کار جهادی در تمامی شرایط می‌تواند با همت و عزم و اراده و اهتمام زیاد دستگاه‌ها انجام شود که باغ موزه نیز یکی از این کارهای جهادی است.

امیدواریم با ریشه کن شدن کرونا، مردم نیز بتوانند از این ظرفیت و امکان فرهنگی استفاده کنند.

افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس و تکریم از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس استان از برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس است که در روزهای ۳۱ شهریور و دوم مهرماه انجام خواهد شد.

نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس با محوریت نقش ادارات استان در هشت سال جنگ تحمیلی برپا می شود و برای نمایش دادن عملکرد استان و ادارات از هر ظرفیتی در این خصوص استفاده خواهد شد.

با توجه به اینکه در ستاد کشوری گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس برنامه ریزی شده سهم استان مرکزی در این تجلیل و تکریم ۲۷ هزار نفر است که از تمامی اقشار، آحاد و دستگاه های استان در این تجلیل حضور دارند.

مرکز فرهنگی ‌ و موزه دفاع مقدس در حال حاضر ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد./ایسنا


استان مرکزی موره دفاع مقدس


  • 16 روز پیش


نظرات کاربران