پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در استان مرکزی پرداخت شد

۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در استان مرکزی پرداخت شد

آفتاب میهن

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی امسال در این استان پرداخت شد.

«امید محترمی» افزود: این تسهیلات به ۷۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی تزریق شد که با این اقدام ۱۰۰ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد شد.

تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در ۱۴ بخش پرورش دام سنگین، کاشت زعفران، صنایع دستی، پرورش مرغ بومی، کشت قارچ و گیاهان دارویی، پرورش شترمرغ و بلدرچین، پرورش زنبور عسل، پرورش ماهی، توسعه محصولات گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی به متقاضیان پرداخت شد.

اعطای این تسهیلات همچنان جریان دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بسیج سازندگی استان و یا هر یک از شهرستان ها طرح‌های اشتغالزایی خود را ارایه کنند و در صورت تامین اعتبارات، کسب و کار خُرد خود را راه‌اندازی کنند.

در پنج سال اخیر بیش از ۳۰ هزار کارگاه و دوره آموزشی و توانمندسازی در راستای تسهیل در امور متقاضیان و حل مشکلات این قشر با دستگاه های اجرایی استان مرکزی انجام شده است.

تاکنون بیش از ۹۰۰ طرح عمرانی در زمینه انتقال آب روستایی، ساخت پل، آبرسانی کشاورزی، لایروبی قنوات، ساخت استخرآب در مناطق محروم روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال انجام شده که نیمی از منابع آن‌ها از اعتبارات داخلی سپاه و بقیه از سوی خیران و دستگاه های اجرایی تامین شده است./ایرنا


استان مرکزی تسهیلات بانکی اشتغالزایی


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران