پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

صدور کارت ملی هوشمند در استان مرکزی ۱۸۰ برابر شد

صدور کارت ملی هوشمند در استان مرکزی ۱۸۰ برابر شد

آفتاب میهن

مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی از ۱۸۰ برابر شدن صدور کارت ملی هوشمند در این استان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: پنج هزار و ۵۸۰ فقره کارت در سال ۹۲ در استان صادر شده بود که این رقم تا پایان سال ۹۸ به ۹۸۸ هزار و ۶۱۸ مورد افزایش یافت.

«علیرضا قبادی» افزود: تعداد صدور شناسنامه مکانیزه نیز  از ۷۲ هزار و ۴۳۱ فقره در سال ۹۲ به ۴۴۵ هزار و ۲۱۷ مورد در پایان سال ۹۸ رسیده که بیش از ۶ برابر افزایش یافته است.

آرشیو الکترونیکی سه و نیم میلیون سند از اسناد سجلی در ادارات تابعه استان، صدور شناسنامه مکانیزه به صورت روزانه، استقرار مامور ثبت در بیمارستان و آرامستان اراک، برون سپاری ۱۲ نوع خدمت به دفاتر پیشخوان و ادارات پست استان و راه‌اندازی چهار ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته این اداره در دولت تدبیر و امید است.

تغییر نام ۶ هزار و ۵۰۶ نفر، تغییر نام خانوادگی ۱۲ هزار و ۷۵۶ نفر، آرای صادر شده هیات برای ۲۱ هزار و ۸۵۲ پرونده، بازسازی و بهسازی ادارات شهرستان‌های اراک، شازند، خنداب، ساوه و تفرش به صورت پیشخوان و پیگیری و تکمیل ساختمان اداره کل، ایجاد و راه‌اندازی اتوماسیون اداری، اجرای فیبرنوری و تجهیز ادارات و دفاتر پیشخوان به دستگاه‌های کارتخوان و ایجاد و افتتاح گنجینه اسناد هویتی مفاخر شهرستان‌های آشتیان و تفرش و رونمایی از ۱۱ سند هویتی مفاخر استان مرکزی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

تعداد ولادت ثبت شده سال ۹۲ استان مرکزی ۲۲ هزار و ۴۱ مورد بوده که این رقم در سال ۹۳ به ۲۲ هزار و ۷۰۵، در سال ۹۴ به ۳۳ هزار و ۱۳۶، در سال ۹۵ به ۲۱ هزار و ۹۴۶ مورد، در سال ۹۶ به ۲۰ هزار و ۷۹۴، در سال ۹۷ به ۱۸ هزار و ۴۴۲ مورد و در سال ۹۸ به ۱۵ هزار و ۳۴۱ مورد رسیده است./ایرنا


استان مرکزی کارت ملی هوشمند


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران