پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۳۵۰ مجوز زیست محیطی در استان مرکزی صادر شد

۳۵۰ مجوز زیست محیطی در استان مرکزی صادر شد

آفتاب میهن

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۳۵۰ مجوز زیست محیطی شامل ۲۸۰ مورد برای استقرار واحدهای جدید و ۷۰ فقره برای بهره‌برداری از واحدهای تولیدی و صنعتی در سه ماه اول امسال در این استان صادر شده است.

«رضا میرزایی» در جمع خبرنگاران در اراک افزود: رصد و پایش شبانه‌روزی فعالیت صنایع در دستور کار جدی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی قرار دارد و با هرگونه تخلف در اجرای ضوابط زیست ‌محیطی برخورد جدی اعمال می‌شود.

نظارت و پایش بر نحوه فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی یکی از اولویت‌های محیط زیست است و تمام صنایع و شهرک‌های صنعتی استان نظارت، رصد و پایش می‌شوند.

هرگونه فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی که به آلوده کردن آب، خاک و هوا منجر شود، در مرحله نخست با اخطار همراه می‌شود اما در صورت رفع نشدن آلایندگی به دستگاه قضایی معرفی و در نهایت منجر به مهر و موم واحد صنعتی می‌شود.

در سه ماه نخست امسال، ۲۴ واحد صنعتی در استان مرکزی به دلیل تخلفات زیست‌محیطی به مقام‌های قضایی معرفی و اعمال قانون شده‌اند.

۲ هزار و ۶۵۱ واحد صنعتی در این استان فعال است و محیط زیست به هیچ عنوان مخالف توسعه نیست اما انتظار است واحدهای صنعتی و تولیدی در کنار تولید به بحث تعهدات زیست‌محیطی نیز توجه ویژه داشته باشند./ایرنا


استان مرکزی سازمان حفاظت محیط زیست


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران