پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

قیمت نان در استان مرکزی افزایش یافت

قیمت نان در استان مرکزی افزایش یافت

آفتاب میهن

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: قیمت نان در این استان افزایش یافته و نرخ‌های جدید از شنبه ۱۸ مردادماه جاری در نقاط مختلف اعمال می‌شود.

« سعید فرخی» در نشست ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در اراک افزود: آخرین افزایش قیمت نان در استان مرکزی مربوط به آبان سال ۹۷ است و با وجود اینکه افزایش قیمت پارسال در بیشتر استان‌ها اعمال شد اما اجازه افزایش قیمت در این استان داده نشد.

قیمت فعلی نان برای نانویان صرفه اقتصادی ندارد و این امر موجب بروز برخی تخلفات به لحاظ کاهش چانه و اضافه کردن برخی افزودنی‌های غیرمجاز شده است.

انتظار است با افزایش قیمت نان از هفته آتی، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف نظارت ویژه‌ای بر نانوایی‌های استان داشته باشند و با هرگونه تخلف برخورد جدی کنند.

قیمت نان سنگک ماشینی با نرخ آرد دولتی از ۷۵۰ تومان به یک‌هزار و ۱۰۰ تومان، سنگک شنی از ۷۵۰ تومان به یک‌هزار و ۲۰۰ تومان، لواش از ۲۵۰ تومان به ۳۲۰ تومان، تافتون از ۲۵۰ تومان به ۳۲۰ تومان، بربری از ۵۵۰ تومان به ۸۰۰ تومان، مشهدی از ۵۵۰ تومان به ۸۰۰ تومان و تافتون ماشینی از ۳۵۰ تومان به ۵۵۰ تومان افزایش یافته است.

قیمت سنگک ماشینی با نرخ آرد آزاد از یک‌هزار و ۲۰۰ تومان به یک‌هزار و ۵۰۰ تومان، سنگک ماشینی شنی از یک‌هزار و ۲۰۰ به یک‌هزار و ۶۰۰، لواش از ۳۵۰ تومان به ۴۰۰ تومان، بربری از یک‌هزار تومان به یک‌هزار و ۲۵۰ تومان، مشهدی از یک‌هزار تومان به یک‌هزار و ۲۵۰ تومان افزایش یافته است.

قیمت نان به همراه ساعات کاری نانوایی‌ها تا شنبه هفته آتی باید به تمام فعالان این عرصه ابلاغ شود و نانوایی‌ها تا اطلاع ثانوی مکلف به رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستند و با متخلفان در این زمینه باید برخورد جدی صورت گیرد.

بحث افزایش قیمت حمل آرد نیز در نشست کارگروه آرد و نان استان مرکزی بررسی می‌شود و تصمیمات اتخاذ شده اطلاع رسانی می‌شود.

بحث افزایش اجاره بهای مسکن از دیگر دغدغه‌های مهم در استان مرکزی به‌ویژه شهر اراک است و تاکنون این موضوع در ستاد تنظیم بررسی نشده اما به دلیل اهمیت موضوع در دستور کار جدی قرار دارد.

اراک به عنوان یکی از شهرهای گران مسکن در کشور است و این موضوع قابل قبول نیست و باید همه تلاش‌ها برای مناسب سازی قیمت آن به کار گرفته شود./ایرنا

 


استان مرکزی نان


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران