پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ظرفیت افزایش ۵۰ درصدی تولید گوشت قرمز و سفید در استان مرکزی فراهم است

ظرفیت افزایش ۵۰ درصدی تولید گوشت قرمز و سفید در استان مرکزی فراهم است

آفتاب میهن

معاون امور دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ظرفیت افزایش ۵۰ درصدی تولید گوشت گوساله، مرغ و تخم مرغ در راستای تحقق شعار جهش تولید در این استان فراهم است.

«مجید آذر» افزود: با توجه به وجود واحدهای سنتی و نیمه صنعتی گوساله پرواری در استان مرکزی، قرار گرفتن این استان در مرکز کشور و همجواری استان با ۶ استان پرمصرف، شرایط افزایش تولید در راستای تحقق شعار سال فراهم است.

طرح توسعه پایدار صنعت دامپروری از ۲ سال گذشته با هدف شناسایی و افزایش پرورش و تولید دام و طیور بر اساس ظرفیت‌های استان‌ها  در کشور آغاز شده‌است.

با توجه به ظرفیت‌های این استان افزایش تولید و پرورش گوساله پرواری، مرغ و تخم و مرغ در راستای ارتقای درآمدزایی و اشتغال در استان از برنامه‌های اولویت دار این سازمان است.

اکنون ۵۰ هزار تن گوشت قرمز سالانه در استان مرکزی تولید می شود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن این محصولات در استان مصرف و ۷۰ درصد آن به سایر نقاط کشور ارسال می شود.

۲۰۰ هزار راس گوساله آماده پروار سالانه به استان مرکزی وارد و پس از پرواربندی به سایر استان‌های کشور ارسال می‌شود که امکان افزایش این تولیدات در استان وجود دارد.

۴۰ درصد از تولید گوشت مرغ و ۵۰ درصد تخم مرغ تولیدی در این استان نیز به سایر استان‌های کشور ارسال و بقیه در داخل استان مصرف می شود.

با توجه به افزایش قیمت محصولات در مدت ۲ سال اخیر نقدینگی تولیدکنندگان متناسب با افزایش قیمت‌ها  رشد نکرده است و نیاز است با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکنندگان و تامین نهاده‌های مورد نیاز با دلار ۴۲ هزار ریالی، زمینه افزایش تولید این محصولات در استان فراهم شود./ایرنا


استان مرکزی گوشت قرمز و سفید


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران