پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

مراجعه مردم استان مرکزی به مراکز اهدای خون ۱۰ درصد کاهش یافت

مراجعه مردم استان مرکزی به مراکز اهدای خون ۱۰ درصد کاهش یافت

آفتاب میهن

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت:  پس از شیوع ویروی کرونا، آمار مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون در این استان ۱۰ درصد کاهش یافته در حالی که نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های آن دائمی و مستمر است.

دکتر فاطمه‌السادات مهدویانی به مناسبت ۹ مرداد( روز اهدای خون) افزود: محیط مراکز و پایگاه‌های انتقال خون استان مرتب ضدعفونی می‌شود بنابراین اهداکنندگان خون، دغدغه آلودگی به ویروس کرونا نداشته باشند.

همچنان عمل‌های جراحی برای بیماران انجام می‌شود و نیاز به تامین خون و فرآوردهای خونی وجود دارد، بنابراین مردم نوع دوست نسبت به اهدای خون در شرایط کنونی اقدام کنند. 

دکتر مهدویانی با بیان اینکه چهار نیروی این اداره کل روزانه اهداکنندگان مستمر را به اهدا خون فرامی‌خوانند، افزود: تاکنون وضعیت بحرانی برای ذخایر خونی استان ایجاد نشده است اما کاهش مراجعه برای اهدای خون ممکن است این شرایط را به دنبال داشته باشد بنابراین از مردم نوع دوست استان مرکزی برای اهدای خون دعوت می‌شود.

تاکنون گزارش علمی از انتقال ویروس کرونا در اهدای خون اعلام نشده و مردم نگران نباشند زیرا فاصله‌گذاری اجتماعی و همه تمهیدات بهداشتی و پروتکل‌های لازم در این خصوص در مراکز انتقال خون استان رعایت می‌شود.

کفش و دست‌های مراجعان در ابتدا ورود به مراکز اهدای خون ضدعفونی می شود و سپس تب سنجی شده و در صورت مشکوک بودن از پذیرش آنان خوداری به عمل می‌آید.

محیط معاینه و سالن‌های انتظار و خون‌گیری از جمله تخت‌های اهدا و پذیرایی به طور مستمر ضدعفونی می‌شوند و همه تجهیزات مصرفی در این خصوص یکبار مصرف، بهداشتی و استریل شده هستند./ایرنا


استان مرکزی اهدای خون


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران