پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

شمار مستمری بگیران بیمه کشاورزان استان مرکزی به ۹ هزار و ۶۰۳ نفر رسید

شمار مستمری بگیران بیمه کشاورزان استان مرکزی به ۹ هزار و ۶۰۳ نفر رسید

آفتاب میهن

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مرکزی گفت: تعداد مستمری بگیران این استان به ۹ هزار و ۶۰۳ نفر افزایش یافت و این صندوق رتبه چهارم کشور را از آن خود کرد.

«محمدصادق زهدی» به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر در جمع خبرنگاران افزود: ۲۴۵ نفر از بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی امسال بازنشسته و به جمع مستمری بگیران افزوده شدند.

وی از افرایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و گفت: این افزایش در راستای تحقق شعار جهش تولید و بهره‌مندی قشر مولد از خدمات بیمه انجام شد.

پارسال به یک‌هزار و ۱۰۰ نفر از مستمری بگیران این صندوق در استان تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی پرداخت شد که پیش‌بینی شده این تسهیلات تا پایان سال به تمام مستمری‌بگیران این صندوق پرداخت شود.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر استان مرکزی در راستای مقابله با کرونا نیز اقداماتی را برای کمک به آسیب دیدگان از بیماری داشته و در این خصوص سامانه‌ای طراحی شده است.

اعضای این صندوق که خود و یا عضوی از خانواده آنها که به واسطه کرونا بیمار شده باشد، می‌توانند شماره پنج را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۷ ارسال کنند که تاکنون ۶۹ شماره در استان مرکزی به ثبت رسیده و پس از بررسی‌های صورت گرفته، ۱۹ نفر تایید شده‌اند

به افزاد تایید شده علاوه بر مبلغ ۳۰ میلیون ریال تسهیلات، ۲ تا پنج میلیون ریال نیز کمک بلاعوض پرداخت شده است.

طرح ساماندهی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر استان مرکزی به عنوان سومین استان پیشرو در کشور اجرایی شده و از ۸۶ کارگزار به ۳۳ کارگزار کاهش یافته که فعالیت ۱۴ کارگزار آن به شکل تعاونی تولید روستایی، ۱۸ کارگزار شرکت‌های بخش خصوصی و یک کارگزار در قالب دهیاری است.

شهرستان محلات در استان مرکزی در زمینه جذب عضو در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر پیشرو است و از سال ۹۶ تا ۹۹ نسبت به ۱۲ سال گذشته، جذب عضو در این شهرستان با افزایش ۲۵۷ درصدی همراه است.

۸۵ سال از تاسیس بیمه‌های مختلف و بهره‌مندی قشرهای مختلف از بیمه بازنشستگی در کشور می‌گذرد و کشاورزان و روستائیان تا قبل از سال ۸۴ از این نعمت محروم بودند.

۳۲۹ هزار و ۶۹۰ نفر از جمعیت یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۲۴ نفری استان مرکزی را روستائیان تشکیل می‌دهند که تا پایان سال قبل،  ۵۸ هزار و ۶۲۳ نفر از جمعیت روستایی این استان جذب این صندوق شده‌اند.

نخستین گروه از صندوق کشاورزان و روستائیان و عشایر کشور در دولت تدبیر و امید و در سال ۹۶ به بازنشستگی رسیدند که تاکنون ۱۶۰ هزار نفر در کشور از طریق این صندوق به بازنشته شده‌اند که سهم استان مرکزی در این راستا ۹ هزار و ۶۳ نفر است.

شهرستان شازند رتبه اول مستمری بگیران این صندوق را در استان را دارد و و کمترین مستمری‌بگیران این صندوق در شهرستان محلات است.

نرخ حق بیمه بازنشستگی در تامین اجتماعی ۱۲ درصد، بازنشستگی و فوت ۱۴ درصد، بازنشستگی، فوت و کارافتادگی ۱۸ درصد و بازنشستگی، فوت، کار افتادگی و دفترچه درمان ۲۷ درصد است اما نرخ بیمه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر  پنج درصد از سطح درآمد اعضا است و ۱۰ درصد نیز از طرف دولت به عنوان کارفرما پرداخت می‌شود.

صندوق کشاورزان و روستائیان و عشایر استان مرکزی پارسال، ۳۰ میلیارد ریال از معوقات مستمری‌بگیران را نیز پرداخت کرد.

دولت نگاه اقتصادی و درآمدزایی به این صندوق ندارد و تنها هدف حمایت از کشاورزان و روستائیان و عشایر است./ایرنا


استان مرکزی مستمری بگیران


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران