پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

افزایش ۷۰ درصدی ورزشکاران سازمان یافته ورزش بوکس مرکزی

افزایش ۷۰ درصدی ورزشکاران سازمان یافته ورزش بوکس مرکزی

آفتاب میهن

رئیس هیأت بوکس استان مرکزی از افزایش ۷۰ درصدی ورزشکاران زیر پوشش و سازمان یافته ورزش بوکس در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ خبر داد.

احمد میرزاییاظهار کرد: ورزشکار سازمان یافته در سال گذشته ۵۰۰ نفر ثبت شده که این رقم نسبت به سال ۹۷ افزایش ۷ درصدی را نشان می‌دهد، اما در سال جاری با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا تاکنون آمار دقیقی در دست نیست.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۷۴ نفر به‌عنوان کادر فنی شامل ۴۸ مربی و ۲۶ داور با این هیأت همکاری مستمر دارند، افزود: طی سال گذشته داور ۲ ستاره این استان به نام ابوالفضل عامری در رقابت‌های آسیایی جوانان که به میزبانی مغولستان برگزار شد، حضور داشت.

همچنین فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران، طی سال گذشته در تمام مسابقات کشوری در رده‌های مختلف سنی و انتخابی تیم ملی از داوران استان برای قضاوت دعوت کرد.

طی سال گذشته کسب ۲ مدال نقره و برنز در رقابت‌های رده سنی نوجوانان توسط حسن شاهسوری و حسین میرزابیگی، صید ۲ مدال نقره و برنز در مسابقات رده سنی جوانان توسط دانیال الفتی زاده و محمدرضا نقدی و کسب یک مدال برنز در رقابت‌های استعدادهای برتر کشور توسط امیر صالح رجبی و حضور دانیال الفتی زاده در اردوی تیم ملی جوانان برای حضور در رقابت‌های آسیایی جوانان به میزبانی مغولستان از دیگر افتخارات و ورزش بوکس استان مرکزی است.

وی برگزاری اردوی تیم ملی امید به میزبانی ساوه، حضور بوکسورهای استان در سه رده نونهالان نوجوانان و جوانان در اردوی های تیم ملی، راه اندازی ورزش بوکس در شهرستان‌های محلات، تفرش و برخی از روستاهای مستعد استان، حضور تیم باران پل اراک در لیگ برتر بوکس کشور و… را بخشی از فعالیت‌های این هیأت طی سال گذشته عنوان کرد.

همچنین بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی شده، قرار شد در سال جاری با یک مربی تراز اول و دارای سابقه در تیم ملی، قرار داد منعقد شود اما به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا فعلاً این موضوع منتفی شده است.

در این روزهای پر از ویروس کرونا که باشگاه‌های بوکس تعطیل است، مربیان بوکس استان مرکزی با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز و نفرات ۳ تا ۵ نفر در حال آموزش و تمرین بوکس هستند./مهر


استان مرکزی بوکس


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران