پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ثبت طلاق در استان مرکزی ۵ درصد افزایش یافت

ثبت طلاق در استان مرکزی ۵ درصد افزایش یافت

آفتاب میهن

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی از افزایش ۵ درصدی ثبت طلاق در استان در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ خبرداد.

سید رضا صدری روز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: سال گذشته ۷ هزار و ۹۹۴ مورد ازدواج در دفاتر استان ثبت شده است که نسبت به ۸ هزار و ۳۶۱ مورد ثبت شده در سال ۹۷ شاهد کاهش چهار درصدی ثبت ازدواج هستیم.

سال گذشته ۳ هزار و ۱۱۱ مورد طلاق به ثبت رسیده که نسبت به ثبت ۲ هزار و ۹۵۳ مورد طلاق در سال ۹۷ با پنج درصد افزایش مواجه بودیم.

۴۷ هزار و ۷۰۰ مورد استعلام ثبت طی سال ۹۸ در استان مرکزی انجام گرفت که نسبت به سال ۹۷، بالغ بر ۱۲ درصد کاهش داشته است.

صدری به کاهش ۱۲ درصدی خلاصه معاملات تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ مورد خلاصه معاملات تنظیم شده است که این رقم در سال ۹۷ بالغ بر ۵۱ هزار و ۷۰۰ مورد بوده است.

وی صدور اسناد تک برگی کاداستر را یکی از اولویت‌های مجموعه ثبت اسناد و املاک استان مرکزی، برشمرد و گفت: از سال ۹۴ در بازه زمانی ۵ ساله قرار بود، اسناد کاداستر کل کشور به صورت کامل صادر شود و تمامی درآمدهای ناشی از کاداستر به ادارات ثبت تخصیص پیدا کند که تاکنون ۲۵ درصد از این منابع تخصیص یافته است.

در استان مرکزی از ۶۰۰ هزار پلاک تاکنون اسناد کاداستر ۱۵۰ هزار پلاک انجام شده است.

تعداد اسناد تک برگی (کاداستری) صادر شده در سال گذشته ۵۲ هزار مورد بوده که این رقم در سال ۹۷ بالغ بر ۶۰۹ هزار مورد بوده است و کاهش ۱۵ درصدی در صدور اسناد به ثبت رسیده را نشان می‌دهد.

از ۲میلیون هکتار از اراضی استان مرکزی تاکنون برای یک میلیون و ۹۵۰ هزار هکتار سند مالکیت صادر شده است که قدیمی و دفترچه‌ای است و باید طرح کاداستر برای این اراضی نیز انجام و سند کاداستری صادر شود که تا پایان سال ۹۸ نیز سند مالکیت کاداستری ۳۰۰ هزار هکتار صادر شده است.

در سال‌های اخیر در راستای اجرای قانون تعیین تکلیف پلاک‌های بدون سند ۳۰ هزار پرونده در تشکیل شده که تاکنون ۲۸ هزار مورد آن تعیین تکلیف شده است و الباقی مربوط به شهرستان‌های اراک و ساوه است.

آرای صادره در راستای قانون تعیین تکلیف پلاک‌های بدون سند در سال گذشته ۲ هزار و ۲۴۲ مورد بوده است که نسبت به ۲ هزار و ۵۴۸ مورد سال ۹۷، با کاهش ۱۲ درصدی ثبت مواجه بودیم.

۲۰ میلیون پرونده ثبتی در استان مرکزی وجود دارد که تا پایان سال گذشته ۹ میلیون سند اسکن شده که عمده آن مربوط به اراک و ساوه است و امسال نیز چهار میلیون پرونده ثبتی شهرستان محلات و دلیجان اسکن می‌شود./ایرنا


استان مرکزی طلاق


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران