پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۳۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان مرکزی خریداری شد

۳۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان مرکزی خریداری شد

آفتاب میهن

مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: ۳۰۰ تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان این استان تاکنون خریداری شده خرید تضمینی این محصول پایه کشاورزی در شهرستان ساوه ادامه دارد.

«غلامرضا ملکی» افزود: خرید تضمینی گندم در این استان با مشارکت ۳۲ مراکز در شهرستان‌های مختلف انجام شده و به صورت منقطع تا پایان فصل برداشت (شهریورماه ) ادامه می‌یابد.

پراکنش مراکز خرید در شهرستان‌های استان مرکزی به گونه‌ای است که گندمکاران در کوتاهترین زمان و فاصله می‌توانند محصول خود را به این مراکز تحویل دهند.

۴۰۰ هزار تن ظرفیت برای خرید و ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ایجاد و این سیلوها با تمام ظرفیت از آمادگی کامل برای تحویل محصول گندمکاران برخوردار هستند.

ملکی قیمت خرید تضمینی محصول گندمکاران کشور از سوی دولت در سال‌جاری را ۲۵ هزار ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط و قیمت مناسب قیمت خرید تضمینی این محصول، نیاز است کشاورزان نسبت به تحویل محصول به مراکز خرید اقدام کنند.

نیاز است کشاورزان قبل از برداشت گندم و مراجعه به مراکز تحویل برای جلوگیری از بروز مشکل در هنگام خرید، اطلاعات خود را در سامانه پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی استان وارد کنند.

گندم و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به میزان کافی در انبارها و سیلوهای این شرکت ذخیره‌سازی شده و مشکلی در تامین این کالاها در سال‌جاری در استان وجود ندارد./ایرنا


استان مرکزی گندم وزارت جهاد کشاورزی


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران