پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۹۰۰ میلیارد ریال به اتمام طرح‌های نیمه تمام استان مرکزی اختصاص یافت

۹۰۰ میلیارد ریال به اتمام طرح‌های نیمه تمام استان مرکزی اختصاص یافت

آفتاب میهن

استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی و بررسی و تدوین برنامه‌های سال جهش تولید در استان مرکزی از اختصاص ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سال‌جاری برای اتمام طرح‌های نیمه تمام خبرداد و گفت: طرح‌های نیمه تمام از جمله مشکلات مردم این استان است که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده برخی از این طرح‌ها تا بهار سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسند.

سید«علی آقازاده» با یادآوری نامگذاری سال‌جاری از سوی  رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید افزود: کارگروهی برای تدوین برنامه‌ها و تلاش برای تحقق شعار سال در استان تشکیل شده‌است.

نرخ بیکاری سال ۹۷ در استان مرکزی هشت و سه دهم درصد بود که در سال گذشته به هشت و یک دهم درصد کاهش یافت و این استان با نرخ بیکاری ۶ و ۹ دهم درصد در زمستان سال گذشته مقام نخست را در این زمینه در کشور به خود اختصاص داد.

بیش از ۱۵ هزار شغل شناسنامه دار سال گذشته در این استان ایجاد شد و حقوق معوق کارگران استان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۷۶ درصد کاهش یافت.

تعداد  کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی از پنج هزار و ۱۱۷ نفر در سال ۹۷ به یک هزار و ۱۹۷ نفر در سال گذشته کاهش یافت.

وی با یادآوری تشکیل شورای گفت و گوی بخش دولتی و بخش خصوصی در استان مرکزی گفت: تشکیل این نشست‌ها تاثیر بسزایی دررشد اقتصادی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی داشته‌ است.

یک میلیارد دلار کالا سال گذشته در استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد .

آقازاده از صدور پروانه بهره برداری ۳۱۷ طرح صنعتی سال گذشته در استان مرکزی خبرداد و گفت: صدور این پروانه‌ها سه هزار و ۸۰۰ شغل در استان به همراه داشته‌است.

۴۷ فقره پروانه بهره برداری از معدن با اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد ریال سال گذشته در استان مرکزی صادر شد که صدور این پروانه‌ها چهار هزار و ۷۵۰ شغل در استان به همراه دارد.

۴۲۱ هزار تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان سال گذشته در این استان خریداری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۲ درصد افزایش یافته‌است.

یک هزار و ۲۰۰ تن انواع گیاهان دارویی سال گذشته در استان استان مرکزی تولید شد که بخشی از این تولیدات به خارج از کشور صادر شده‌است.

یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی سال گذشته در استان مرکزی جذب و جلب شد که در طول ۴۰ سال گذشته بی سابقه بوده‌است./ایرنا


استان مرکزی استاندار مرکزی سید علی آقازاده


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران