پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۲۳ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در استان مرکزی کشف شد

۲۳ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در استان مرکزی کشف شد

آفتاب میهن

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲۳ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و عرضه مواد خام دام و طیور طی ماه مبارک رمضان در این استان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

دکتر«سیروس سلمان‌نژاد» افزود: ۲ هزار و ۴۹۳ کیلوگرم از این فرآورده‌ها از مراکز عرضه، ۱۷ هزار و ۴۴۰ کیلوگرم از کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی و ۲ هزار و ۷۷۸ کیلوگرم از خودروهای حمل فرآوده‌های خام دامی کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

۲ هزار و ۸۷۹ مرکز عرضه، نگهداری، کشتارگاه، بسته‌بندی و خودروی حمل فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی وجود دارد که هشت هزار و ۲۵۵ مورد بازدید در طرح تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد خام دام و طیور در ماه مبارک رمضان از این واحدها انجام شد.

۶ هزار و ۵۶ مورد بازدید در این مدت از مراکز عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، ۱۴۵ مورد کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی و ۲ هزار و ۵۴ مورد بازدید از خودروهای حمل دام زنده و فرآورده‌های خام دامی انجام شد.

۱۷۰ مورد نمونه‌برداری نیز در این مدت از واحدهای عرضه و فروش، کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی و خودروهای حمل فرآورده‌های خام دامی انجام و ۳۳ مورد به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی با دستور مقام قضایی مهر و موم و تعطیل شدند./ایرنا


استان مرکزی گوشت غیربهداشتی


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران